PODLOŽKA NA BRAZÍLSKE JIU JITSU

Tréning BJJ na podložkeBrazílske Jiu Jitsu je v posledných rokoch jedným z najpopulárnejších bojových umení v Poľsku aj vo svete. Prispela k tomu pomerne vysoká efektivita v porovnaní s ostatnými disciplínami bojových umení v MMA arénach. Z dôvodu väčšej bezpečnosti cvičenca oproti napríklad hitovým športom, ako je kickbox, box alebo muay thai, toto viedlo k vytvoreniu mnohých klubov, kde môžete cvičiť brazílske jiu jitsu.

Pravidlá pre podložky na pretekoch BJJ nie sú také prísne ako v prípade olympijských disciplín. Podľa predpisov Poľskej asociácie Jiu Jitsu môže mať bojisko so súhlasom rozhodcu minimálnu veľkosť 6x6m. Je dôležité stanoviť bezpečnostný pás medzi koncom súťažnej plochy a koncom podložky. Musí merať 1 až 2 metre. Rovnako rozostupy medzi podložkami musia byť podobné vzdialenosti (1 a 3 m).

Pre samotnú podložku neexistujú žiadne presné pravidlá. Samozrejme, aby bola bezpečná pre hráča, tak jej hrúbka nesmie byť menšia ako 4 cm. Na mnohých súťažiach je to penová puzzle podložka (taká je v našej ponuke), často aj organizátori rozložia klasické tatami alebo zápasovú podložku.

Na tréningové účely bude najlepším riešením mäkká podložka s hrúbkou 4 cm. Tieto kritériá v našej ponuke určite spĺňa tréningová podložka STANDARD 4 cm. Aj napriek zodpovedajúcej hrúbke je podložka Premium podľa nášho názoru pre brazílske Jiu Jitsu príliš tvrdá. Pre domáci tréning tejto disciplíny na zemi (bez zhadzovania na zem či pádov) sa hodí aj oveľa lacnejšia podložka 2,5 cm (tiež iba vo verzii STANDARD).

Ponuka tréningových podložiek pre BRAZÍLSKU JIU JITSU:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *